Sperregrensetabell

Dette er reelle tall for 2017

Sammenlign gjerne med tabellen for stortingsvalget 2013

 

Sist oppdatert 2017-09-27T08:48:04 omfatter 100% av stemmene
PartiAntall
stemmer
Over/under
sperregrensen
ProsentDistriktsmandaterUtjevningsmandaterTotaltEndringUtj. tapeMarginUtj. vinneMargin
Arbeiderpartiet800947683874584.14%49049-600%71530.89%
Høyre732895615822526.01%42345-3128521.75%99041.35%
Fremskrittspartiet444681327608279.83%27027-200%42640.95%
Senterpartiet302017184944157.97%18119926740.88%172565.71%
Sosialistisk Venstreparti1762225914950.52%5611463253.58%115196.53%
Venstre127910108379.25%448-165555.12%108558.48%
Kristelig Folkeparti12279757244.88%358-214421.17%1596813%
Sperregrense, 117073 stemmer
Miljøpartiet De Grønne94788-22285-19.03%1010
Rødt70522-46551-39.76%1011
Pensjonistpartiet12855-104218-89.01%0000
Helsepartiet10337-106736-91.17%0000
Partiet De Kristne8700-108373-92.56%0000
Liberalistene5599-111474-95.21%0000
Demokratene i Norge3830-113243-96.72%0000
Piratpartiet3356-113717-97.13%0000
Alliansen3311-113762-97.17%0000
Kystpartiet2467-114606-97.89%0000
Norges Kommunistiske Parti309-116764-99.73%0000
Samfunnspartiet104-116969-99.91%0000